Architekci na zlecenie czy biuro projektowe? Co wybrać?

Ostatnimi czasy modne stały się zawody freelancerskie, polegające na tym, że dana osoba pracuje na własną rękę, sama poszukująca zleceń oraz nowych Klientów. Jest to duża konkurencja dla takich jednostek, jak na przykład biuro architektoniczne Warszawa, która często zabiera klientów dzięki niższej cenie lub ciekawszej ofercie. Jak jest w rzeczywistości i co warto wybrać?
Freelancer – plusy i minusy
Zdecydowanie dużym plusem wyboru freelancera jest często niższa cena wykonania usługi niż w przypadku biura projektowego. Osoba pracując na zlecenie pobiera jedynie rzeczywiste opłaty za wykonanie danego zadania, biuro natomiast musi zarabiać na każdej przeprowadzonej pracy i każdym zleceniu. Kolejnym plusem jest skupienie się całej uwagi architekta na danym projekcie. Mało który freelancer wykonuje kilka zleceń w tym samym czasie. Jako indywidualny podmiot musi dbać o dobry kontakt z klientem, a co ważniejsze o swoją dobrą opinię, która gwarantuje mu sukces. Oczywiście to rozwiązanie ma także swoje minusy – często poprzez brak kompleksowości usług (np. stworzenie projektu i jego makiety), musimy dłużej czekać na efekty, ponieważ dana osoba zajmuje się tylko i wyłącznie projektem technicznym.
Biuro architektoniczne – czy warto?
Biuro architektoniczne Warszawa ma swoje plusy, które ukazywane są w kompleksowości usług. Porządne biura posiadają szereg specjalistów, którzy zajmują się danymi zadaniami. Jedna osoba tworzy projekt budynku, a następna wykonuje wizualizację czy to cyfrową czy też realną makietę w odpowiednim pomniejszeniu. Bardzo często biura projektowe zyskują także na tym, iż posiadają wykwalifikowanych pracowników, w których dodatkowo inwestują, wysyłając ich na doszkalające kursy oraz specjalistyczne szkolenia. Wybierając biuro architektoniczne możemy mieć stuprocentową pewność, że będziemy pracować z osobami odpowiednio wykwalifikowanymi.
Na co się zdecydować?
Wybór pomiędzy freelancerem a ofertą, jaką oferuje biuro architektoniczne warszawa nie powinien być trudny. Wszystko zależy od tego, czego oczekujemy od osoby, której zlecimy dane zadanie. Przed wyborem należy się dokładnie zastanowić na czym najbardziej nam zależy oraz zapoznać się z ofertą, które oferują poszczególne firmy oraz osoby pracujące indywidualnie. Dzięki temu uda się nam wybrać tę ofertę, która będzie spełniać wszystkie nasze oczekiwania.